Valkovuokko
Blue Eyes 3kpl
Anemone nemorosaTuotekoodi: 34127
Määrä | 1-4 | 5+ |
---|---|---|
Kappalehinta | 9,95€ | 7,16€ |
Alennus | - | 28% |
Tuotekuvaus:
Korkeus: 10cmMäärä: 3
Kukkimisajankohta: toukokuu -
‘Blue Eyes’ on erityisen kaunis valkovuokon lajike, jonka kerrotut valkoiset kukat hurmaavat hennon sinisellä keskiöllään. Tämä kevään ensimmäisiä kukkijoita on täydellinen valinta metsäpuutarhaan, luonnonmukaiseen istutukseen tai vaikka perennapenkin reunalle. Kukkii huhti-toukokuussa ja muodostaa ajan myötä viehättäviä mattomaisia kasvustoja.
Viihtyy puolivarjossa tai varjossa, esimerkiksi pensaiden ja puiden alla. Keväällä kukinnan jälkeen kasvi vetäytyy lepotilaan ja syksyllä maahan putoavat lehdet jätetään suojaamaan juuristoa talven yli. Helppohoitoinen ja monivuotinen kaunistus kevätpuutarhaan.
Yhdisteltävät kasvit:
Kaunis yhdessä muiden vuokkojen, kevätsipulikukkien kuten scillojen ja helmililjojen sekä luonnonkasvien kanssa.
Syksyllä istutettavat sipulit saapuvat varastolle syyskuun puolivälissä, jonka jälkeen ne lähetetään asiakkaille tilausjärjestyksessä.
Huomioithan, että tämä on ennakkomyyntituote. Määrät ovat riippuvaisia viljelyn onnistumisesta. Mikäli emme saa tuotetta, hyvitämme sen tilaukseltanne tai korvaamme vastaavalla tuotteella.
Tilaukset toimitetaan tilausjärjestyksessä.
Tilaukset lähetetään alkaen 15.09.2025.Tällä hetkellä ei löydy tuotearvioita.
Kirjoita arvio